Birlikte Büyümek ve İlerlemek

  1. Anasayfa
  2. Birlikte Büyümek ve İlerlemek
  • Birlikte Büyümek ve İlerlemek

    Birlikte Büyümek ve İlerlemek

    Lukwise Röportajları - Uğur Koç / Kredi Akademi Eğitim ve Danışmanlık

LUKWISE ile 5N1K

Lukwise Röportajlarında bu haftanın konuğu Kredi Akademi Eğitim ve Danışmanlık yönetici ortağı Uğur Koç.Ne?-  Kredi Akademi Eğitim ve Danışmanlık’tan bize bahseder misiniz, ne tür hizmetler sunuyorsunuz?


Kredi Akademi Eğitim ve Danışmanlık, adı üzerinde temelde kredi ve finans konusunda uzman bir ekip tarafından kurulmuş, kredi, kredilendirme, finansal yönetim ve bunların çerçevesinde yetkinlik ve becerilere odaklanan bir firma.

Sadece eğitim vermiyor, danışmanlıktan ziyade firmalara bu konularda yönlendirici oluyor, kalıcı süreçler oluşturarak, sürdürülebilirliği sağlıyor.

Sloganımız Konfüçyüs’ün çok sevdiğimiz bir sözü: “Okudum, unuttum. Gördüm, hatırladım. Yaptım, öğrendim.”

 

 

 

 

Neden?-  Kredi Akademi’nin sunduğu hizmetler neden tercih ediliyor? Sektöre sunduğu farklılıkları belirtir misiniz?

 

Bunun için 3 önemli başlık söyleyebiliriz: Sürdürülebilirlik, deneyimli ekip, teknik bilgi  ve kişisel becerilerin harmanlandığı eğitim programları.

 

Eğitim tarafında özellikle kredi eğitimi için oyun, oyunlaştırma ve simülasyon kullanan ilk firmalardan biriyiz. Amacımız yaparak ve eğlenerek öğrenileni pratikte, işini yaparken de kullanılmasını sağlamak. Bu konudaki geçmiş deneyimlerimiz bu konuda bize özgüven verecek seviyede ve iddialıyız. 
  • Sürdürülebilirlik,
  • Deneyimli ekip,
  • Teknik bilgi ve kişisel becerilerin harmanlandığı eğitim programlarıEğitim hazırlayan ekibimiz Türkiye’de oyunlaştırma sertifikasına belki de ilk sahip olan  kişilerden oluşuyor. Kurumların ihtiyaçlarına göre butik eğitimler tasarlıyoruz. Hedefimiz eğitimlerden kalıcı sonuçlara ulaşmak ve bilgi aktarımı yaparken, davranış değişiklikleri de sağlamak.

 

Danışmanlık alanında 25 yıl üzerinde kurumsal deneyimi olan, ama kendilerini de her zaman zamanın ruhuna göre güncelleyebilen danışmanlarla çalışıyoruz. Bizim için önemli olan iş ortaklarımıza katma değer yaratmak, bunun için de uçtan uça ve butik çözümler üretiyoruz.

 

Biz eğitim ve danışmanlık verdiğimiz kişi ve kurumlara müşteri değil, paydaş olarak görmeyi tercih ediyoruz. Yani birlikte aynı hedefi paylaşıyoruz. Bu sebeple butik çözümler üretmeyi daha uygun buluyoruz.

 

Nasıl?-  Kurumsal eğitimlerinizi nasıl tasarlıyorsunuz? Danışmanlık tarafını da ayrı tutmadan cevap verebilirseniz daha iyi olur muhtemelen.

 

Kurumsal eğitimlerimizi tasarlarken öncelikle konu özelinde ihtiyaç analizi yapıyoruz. Herkese her kuruma aynı içeriği vermeyi doğru bulmuyoruz. Sonrasında ise oyunlaştırma dinamiklerini kullanarak eğitimin kurgusunu yapıyoruz.

 

En karmaşık görünen konuları basit ve anlaşılır şekilde anlatmaya çalışıyoruz. “Keep-it-simple” yani her şeyi basitleştirmek, anlaşılabilir adımlara bölmek, özellikle teknik konularda belirli sistematik metot oluşturmak bizim genel bakış açımız. Bu da uzun yılların deneyimi sonucu ulaştığımız bir çıktı.Finansal mentorluk yapıyoruz.  Her eğitimin içerisinde mutlaka uygulama oluyor, böylece teori ve uygulamayı bir arada yaptırmış oluyoruz. Aslında uygulama içerisinde teoriyi ve tekniği, pratiğe nasıl uygulanabileceğini aktarıyoruz.

 

Danışmanlık için de aynı felsefede yaklaşıyoruz. Kredi tarafında bir çok danışmandan farklı olarak, biz firma içerisinde kalıcı bir “Kredi-banka-firma” ilişkisi ve süreci oluşturmak istiyoruz. Bunu her anlamda düşünerek yapıyoruz. Her iki tarafta da bulunmuş olmak, çok yönlü ve yukarıda da bahsettiğim üzere müşteri ya da danışan değil de paydaş olarak görmek, buradaki hizmetlerimizin en önemli ve ayırt edici özelliği diyebiliriz. Buna “Finansal Mentorluk” projesi diyoruz. Her yönüyle uçtan uça çözümler; yani eğitim ihtiyacından süreç tasarımına, formlar, raporlar oluşturmaya, kredi başvuru dosyası hazırlamaya kadar geniş bir perspektif içeriyor, bunu da kaçınılmaz olarak dijitalleşme çerçevesinde yapmaya özen gösteriyoruz.

 

Pandemi ile birlikte ise uzaktan oyunlaştırılmış eğitimler tasarlanmasına ağırlık verdik. Şirketlerin finans alanındaki ihtiyaçlarını belirleyip bu ihtiyaçlar için çözüm üretiyoruz.

 

 

Nereden?-Kredi Akademi ile eğitim veya danışmanlık konularında paydaşlık, işbirliği yapmak isteyenler, nereden ulaşabilirler?

 

Bizimle kontakt kurmak isteyenler www.credemy.com internet sitesi üzerinden veya linkedin sayfamız üzerinden bize ulaşabilirler. Her ulaşana, her soru sorana, talep iletene ne olursa olsun, hızlıca cevap veriyoruz. Bu da çok özen gösterdiğimiz hususlardan biri.

 

Ne zaman?- Kredi Akademi Eğitim ve Danışmanlık olarak ne kadar zamandan beri faaliyet gösteriyorsunuz? İlk günden bu yana neler değişti içeriklerinizde ve neler eklendi?

 

Kredi Akademi’nin 2009 sonlarında yola çıktı. Yola çıkarken amacımız kredi eğitimlerini daha eğlenceli ve uygulamalı hale getirmekti. Bu amaçla ilk olarak Kepsim Kredi Karar Simülasyonu’nu yarattık. Bu zamanı için bir ilkti. Hala daha içinde hikayeleştirme ve oyunlaştırma dinamikleri barındıran tek simülasyon bazlı program olduğunu söyleyebiliriz. Daha sonra ise oyunlaştırılmış kurumsal eğitimler geliştirmeye devam ettik.  Her bir eğitimimizi büyük bir sertifikasyonun bir parçası olarak, modüler olarak tasarladık, Kredi Akademi adına yaraşır şekilde.

 

 

Kim?- Kredi Akademi’nin kurucuları kimler, kendinizden ve deneyimlerinizden, katkılarınızdan bahseder misiniz?

 

Kredi Akademi’yi Burcu Yalçınkaya kurdu. Kendisinin 26 yıllık deneyimi var. Bu deneyim bankalarda kredi, analiz alanlarında yöneticilik ve 10 yıllık eğitmenlik ve danışmanlık deneyimlerini içeriyor.

Ben 28 yıllık kurumsal deneyimin içinden geliyorum. Bunun son 11 yılı üst düzey yönetici olarak geçti. Yerli ve yabancı bankalarda yanı sıra reel sektör tecrübem var. Bu süre dahilinde eğitmenlik tarafından da hiç uzak kalmadım.

Burçak Çakır ise toplamda 20 yıllık bir deneyim sahibi. 11 yıllık pazarlama, bütçeleme, stratejik yönetim alanında bankacılık ve yöneticilik deneyimine ek olarak reel sektörde de büyük gruplarda danışmanlık ve yöneticilik yaptı.

 

Yani mevcutta kollektif deneyimimiz 60 yılın üzerinde.

 

Ayrıca kısa zaman içinde ekibe katılacak çok deneyimli yeni arkadaşlarımız olacak.

 

Hedefimiz, tecrübemizi ihtiyacı olanlarla paylaşarak birlikte büyümek ve ilerlemek.