Now to Future

 1. Anasayfa
 2. Now to Future
 • Now to Future

  Now to Future

  Şirketinizin Hikayesini Yazın

BIS Çözüm, Coaching House ve Minerva Eğitim iş ortaklığının ürünü olan Now to Future kurumunuzda davranış analizi yapmanızı sağlayarak kurumunuzun kendi hikayesini yazmasını sağlıyor.

Üyelerimizden Minerva Eğitim ve Danışmanlık'ın da iş ortaklarından biri olduğu Now to Future uygulaması ile şirketinizin resmini çekiyorsunuz ve yol haritanızı belirliyorsunuz.

Bu haftaki bültenimizde birlikte biraz daha yakından bu uygulamayı tanıyalım.

Vizyonu gerçekleştirebilmek için ortaya konulan sermayedeki en değerli girdilerden biri insan kaynağıdır.

Kurumunuz dünyaya nasıl bir iz bırakmak istiyor?

Vizyonu gerçekleştirebilmek için ortaya konulan sermayedeki en değerli girdilerden biri insan kaynağıdır.

Her kurum bu kaynağını başlangıçta belirlediği bilgi, yetkinlik ve beceri ihtiyacına göre oluşturur.Değişen koşullara göre farklılaşan hedef ve stratejileri gerçekleştirmek için bu kaynağı en

etkili şekilde en yeni koşullara göre tasarlamak, oluşturmak, motive etmek ve geliştirmek de öncelik listesinde tabii ki ilk sıralarda yer alıyor.

Standart işleri yapay zekaya devrettiğimiz bu yeni çağda artık kurumların kuruluş vizyonuna hizmet edecek, onu gerektiğinde değiştirip çalışanlar arasında motivasyon yaratacak, kendine ve tüm paydaşlara ilham verecek, kurum içi yaratıcılığı besleyecek, büyütecek insan kaynağını sağlamak daha da kritik önem taşımaya başladı.


Çalışan, olmak istediği ile olduğu arasındaki öz farkındalığa sahip mi?

Bunu kurumun beklentisine göre nasıl arttırır ve kuruma kattığı değeri büyütmesi nasıl sağlanır?


Bu bilgiye çalışanın yüksek bir öz farkındalığa sahip olması halinde ulaşılabilir.

 • Güçlü yönleri
 • Motivatörleri
 • İhtiyaçları
 • Geliştirirse kariyerine ve kuruma değer katacak yetkinlik ve becerileri
 • Davranış alışkanlıkları
 • Düşünce ve karar alma sistemi
 • Öğrenme sistemi
 • Tercih ettiği yönetme ve yönetilme biçimi


NowToFuture dünyasında, her seviyede çalışan şu anki ve gelecekteki olası yetkinlik ve beceri ihtiyaçlarını, kendileri için seçilen hikayelerin içinde farketme ve deneyimleme fırsatı bulur.

Uygulama ile neler yapılıyor?

Her seviye rol için çalışan davranış ve tutumuna yönelik beklentiler temel alınır.

Örneğin; resilient, çevik, kapsayıcı, işbirlikçi, empatik, çözüm odaklı davranışı sergileyebilen çalışan ve lider kültürü oluşturmak ve bunu sürdürülebilir kılmak için öncelikle çalışanların ne kadar bu alanlarda öz farkındalığa sahip olması gerekir?

“NowToFuture” uygulaması aracılığıyla yöneticiler ve yönetici adayları, kurumun bu beklentisine göre tasarlanmış, birbiri ile örüntülü hikayeler içinde çeşitli önerme ve sorular yöneltilir.

“NowToFuture” uygulamasını deneyimleyen çalışanınız hikayeler içindeki soruları yanıtlar ve önermeleri değerlendirirken benzer durumlarla karşılaştığında oluşan duygularını ve o esnadaki tutumunu farkeder.


"Hikayenizdeki rollere dair beklentilerin anlaşılması ve hayata geçirilmesi kolaylaşacak."

“NowToFuture” deneyimleyenler,, ulaştıkları öz farkındalık sayesinde kariyer hayallerini gerçek yetkinlik ve becerileri ile kıyaslama imkanı bulacaklar.

Hangi davranış ve tutuma sahip oldukları, dolayısı ile hangi yetkinliğe, beceriye ve nasıl bir gelişim ve değişime ihtiyaçları oldukları netleştiğinde kurumunuzun hedeflediği el izini bırakabileceksiniz.

Çalışanlar, kariyer hayallerini öz yetkinlikleri ile yeniden hizalama şansı buluyor.


 Minerva Eğitim ve Danışmanlık profilini incelemek için tıklayın.