Odak "Bilişim Sektörü"nü büyütmek

  1. Anasayfa
  2. Odak "Bilişim Sektörü"nü büyütmek
  • Odak "Bilişim Sektörü"nü büyütmek

    Odak "Bilişim Sektörü"nü büyütmek

    Lukwise Röportajları - Infotech Academy


 Lukwise röportajlarında konuğumuz İnfotech Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Gizem Doğan


 

Infotech’in yazılımcı yetiştirme programı hakkında bilgi alabilir miyiz?

Yazılım Uzmanlığı eğitimimize, bilişim sektöründe yer almayı hedefleyen öğrenci, mezun veya yazılım alanında kendisini geliştirip uzmanlaşmak isteyen herkes katılabilmekte ve bu eğitim katılımcıların, C# programlama dilini, web yazılım geliştirme frameworklerini, Veritabanı sistemlerini, ASP.NET MVC ve ASP.NET Core alanlarında uzmanlaşmasını sağlamaktadır.

 

200 saatlik yazılım uzmanlığı eğitimimizin sonunda yer alan kariyer eğitimleri ve 2 ay süren bitirme projesi ile içerikteki tüm konuların pekiştirilmesi sağlanır. Bitirme projesi, kurum olarak en çok üzerinde durduğumuz bir konu olup, bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilerimizin işe yerleşmesinde IK birimimiz ilgili firmalara bu projelerin tanıtım videolarını ileterek daha verimli bir işe alım süreci yönetmektedirler.

Kimler Katılmalı:

·       Infotech Academy’nin yazılım eğitimlerine geleceğini ve kariyerini yazılım sektöründe devam ettirmek isteyen herkes katılabilir.

·       Kurumsal firmaların yazılım geliştirme departmanlarında programcı, analist, test uzmanı gibi unvanlarla kariyer yapmak isteyen,

·       Üniversite mezunu olup kurumsal firmaların yazılım departmanlarında üst düzey analist, yazılım uzmanı pozisyonlarından başlayarak, firmanın tüm teknoloji stratejisini belirleyen Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na kadar uzanan bir kariyere sahip olmak isteyen,

·       Bilişim sektörüyle ilgili ve güncel yazılım geliştirme teknolojileri hakkında kendini geliştirmek ve sektöründe aranan bir uzman olmak isteyen,

·       En önemlisi de yazılım sektöründe yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek isteyen herkes katılabilir.

 

En çok talep gören 5 eğitim konusu olarak hangisini sıralarsınız?

·       Yazılım Uzmanlığı Eğitimi (Mcsd)

·       Python Eğitimi (Uygulamalı Programlama Kursu)

·       Flutter Kursu-Eğitimi İle Mobil Uygulama Geliştirme

·       Mikroservis (Microservices) Mimarisi Eğitimi İle Uygulama Geliştirme Kursu

·       İşe Alım Süreçlerinde Bt Eğitimi (It For It Recruitments)

 

Bilgi Teknolojileri alanında, işe alım süreçlerinde bu farklılıkları yakalamak ve yönetebilmek için ilk kural: Aday ile aynı dilde konuşabilmektir.


 Flutter eğitimleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dart programlama dilini kullanarak Flutter Eğitiminde, IOS ve Android platformlara tek bir yazılım dili ile Native uygulamalar geliştirebilmektesiniz ve Cross-platform (platform bağımsız) olan Flutter ile öğrenmesi son derece kolay olan Dart dilini kullanarak istediğiniz mobil uygulama projesini geliştirebilirsiniz . Yazacağınız kodlar, hem Android işletim sisteminde, hem IOS işletim sisteminde ve de Web ortamlarında sorunsuz çalışabilmektedir.

 

Son derece gelişmiş widget sistemi sayesinde her iki platformda da sorunsuz ve performanslı çalışan mobil uygulamalar geliştirmeye imkan sağlar.  Özelleştirebilir layout ve widget'lar sayesinde bilinen klasikleşmiş tasarımlar yerine özgün ve modern tasarıma sahip arayüzler kullanarak kullanıcı dostu (user-friendly) geliştirmeler yapabilirsiniz.

Kimler Katılmalı :

·       Infotech Academy’nin yazılım eğitimlerine geleceğini ve kariyerini yazılım sektöründe devam ettirmek isteyen herkes katılabilir.

·       Kurumsal firmaların mobil yazılım geliştirme departmanlarında programcı, proje yöneticisi, mobil uygulama geliştiricisi gibi unvanlarla kariyer yapmak isteyen

·       Bilişim sektöründe en güncel mobil yazılım geliştirme teknolojileri hakkında kendini geliştirmek ve sektöründe aranan bir uzman olmak isteyen herkes

 

İnsan Kaynakları ekiplerinin, Bilgi Teknolojileri için işe alım yaparken nelere dikkat etmeleri gerekir? Infotech Akademi bu konuda nasıl bir çözüm sunuyor?

Bilgi Teknolojileri alanında, işe alım süreçlerinde bu farklılıkları yakalamak ve yönetebilmek için ilk kural: Aday ile aynı dilde konuşabilmektir.

Günümüzde teknoloji çok hızlı bir şekilde değişmekte ve gelişmektedir. Teknolojinin bu hızlı gelişimi, firmaların hem yapısal hem de işlevsel niteliklerine doğrudan etkiler yapmakta, ürün veya hizmetlerinde ise ciddi çeşitlilik ve farklılıklar oluşturmaktadır. Bunun için de IT terminolojisine hâkim olmak, teknolojiyi yakından takip etmek ve özellikle ilgili pozisyonun çalışıldığı araç ve projelerle ilgili fikir sahibi olmak en önemli kuralların başında geliyor.

BT alanında işe alım süreçlerinin daha verimli ve daha sürdürülebilir bir şekilde, profesyonel bir planlama ile yönetilmesini sağlamak için Infotech Academy olarak İŞE ALIM SÜREÇLERİNDE BT EĞİTİMİ (IT FOR IT RECRUİTMENTS) eğitim içeriğini oluşturduk.

 

Oldukça kapsamlı ve sektöre uygun örneklerle verdiğimiz bu eğitim ile referans geri dönüşlerimizden %100 müşteri memnuniyeti sağladık.

 Yazılım alanında gelişimin desteklenmesi durumunda ülke ekonomisi açısından ne gibi faydalar sağlayacaktır?

 

Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğumuz için, kaliteli yazılımcılar yetiştirerek uluslararası projelere destek vererek döviz girdisi sağlayabilir, kaliteli yazılımcılar geliştirerek diğer ülkelerle aramızdaki gelişmişlik farkını minimum seviyeye indirebiliriz.

Infotech Academy olarak, alanında aktif, saha tecrübesi bulunan uzman eğitmenleri ile birlikte, öğreneni merkeze alan yaklaşımı ile uygulamaya yönelik güncel teknoloji kapsayan yazılım eğitim hizmetleri sunmaktayız.
 
Yazılım sektöründeki proje geliştirme deneyimi ve tecrübemizle, kaliteli eğitim, profesyonel kadro ve özgün eğitim içeriği ile her zaman işe yarayan eğitimler ve ülkemiz bilişim ekosistemini büyütmeye odaklanan bir anlayış ile ilerlemekteyiz.

 

Infotech Academy profil sayfasına buradan ulaşarak eğitimleri inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.